Cyberoam ING UTM Firewall Firmware Update

Merhaba

Daha önceki yazılarımızda Cyberoam ING UTM Firewall üzerinde ilk kurulumu ve yapılandırmasınıCyberoam ING UTM DHCP kurulumuCyberoam ING UTM WAN yapılandırması ve Cyberoam UTM Firewall Üzerinde Link Aggregation Group ( LAG ) Yapılandırması anlatmıştım . Bu yazımızda da Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde Firmware update işlemini anlatıyor olacağım.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall Dashboard ekranından Application Information bölümünde Firmware version 10.6.2 MR-1 olarak görüyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall Dashboard ekranından Alert Messages bölümünde New Firmware available mesajını görüyoruz. Click here diyerek yeni versiyon olan 10.6.5 firmware versiyonu indiriyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall Firmware 10.6.5 indirildiğini görüyoruz. 

Cyberoam CR35ING UTM Firewall SYSTEM menüsü altında bulunan Maintenance bölümünde Firmware sekmesine geliyoruz. Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde 10.6.2. MR-1 Firmware Active ( Aktif ) olarak çalıştığını görüyoruz.

Active ( Aktif ) olmayan 10.6.1 MR-3 Manage bölümünde bulunan Upload Firmware tıklıyoruz.

Firmware Upgrade/Downgrade menüsü geliyor karşımıza indirmiş olduğumuz 10.6.5 firmware dosyasını Choose File diyerek gösteriyoruz.

Firmware Upgrade/Downgrade menüsü geliyor karşımıza indirmiş olduğumuz 10.6.5 firmware dosyasını Choose File diyerek gösterdikten sonra

Upload firmware : Bu seçenek ile indirmiş olduğunuz yeni firmware dosyası cihaz üzerine Upload edilir ancak Active ( Aktif ) olmayacaktır.

Upload & Boot : Bu seçenek ile indirmiş olduğunuz yeni firmware dosyası cihaz üzerine Upload edilir ve sonra cihaz Restart olarak bu yeni versiyon üzerinde çalışmaya başlayacaktır. Bu işlemde cihaz restart olacağından bütün bağlantılar kopacağını önemle belirtmek isterim.

Upload & Boot seçeneğini seçerek indirmiş olduğumuz yeni firmware dosyası cihaz üzerine Upload edilmesini ve sonra cihaz’ım Restart olduktan sonra bu versiyon ile çalışmasını sağlıyoruz.

OK diyerek devam ediyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde yeni versiyon Upload edildiğini görüyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde yeni versiyon Upload işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandığını görüyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde yeni versiyon Upload işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra Cyberoam CR35ING UTM Firewall üzerinde Boot işlemin yapıldığını görüyoruz.

Cyberoam CR35ING UTM Firewall Dashboard ekranından Application Information bölümünde Firmware version 10.6.5 olarak görüyoruz.

 

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

Back To Top