Directory Services Restore Mode Password Reset (DSRM)

Merhaba

Bir sistemcinin en büyük sorunların başında gelir çalışan bir sistemi devralmak sorunlarını çözmek ama en büyük sorunda sistemi siz kurmadığınız için ve bazı yönetici şifrelerini kimse bilmiyor olabilir bu yazımızda Active Directory Restore Mode şifresini resetlemeyi göreceğiz.

Başlat => Çalıştır => Cmd komutu ile komut satırını açtıktan sonra komut satırına ntdsutil yazıyoruz ve Enter’a basıyoruz.

ntdsutil komutunu çalıştırdıktan sonra set dsrm password yazıyoruz ve Enter’a basıyoruz.

Daha sonra reset password on server null komutunu çalıştırıyoruz.

Eğer işlemi gerçekleştirdiğimiz Domain Controller’ın şifresini resetleyeceğimiz için null yazıyoruz. Network üzerinde herhangi bir Domain Controller’ın şifresini resetleyeceksek eğer o zaman null o sunucunun IP adresini giriyoruz. Örneğin  reset password on server 192.168.1.10 gibi…

Bizden Active Directory Restore Modenun yeni şifrenin ne olacağını soruyor. İstediğimiz şifreyi yazıp Enter’a basıyoruz.

Şifreyi onaylanması için tekrar girmemiz gerekiyor şifreyi tekrar yazarak Enter’a basıyoruz.

Şifremizin sorunsuzca değiştiğini gösteren mesajı görüyoruz.

Artık Active Directory Restore Mode şifremizi başarılı bir şekilde değiştirdik. Şifreyi unutmamanız dileğiyle başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

“Directory Services Restore Mode Password Reset (DSRM)” hakkında 2 yorum

  1. Sistemimiz normal veya güvenli modda açılmıyor. DSRM modda açıyoruz ve şifresini bilmiyoruz. Nasıl sıfırlarız? Teşekkürler.

    1. Merhaba

      Sistemi açılışında Sorun Giderme ekranında komut sistemini çalıştırabiliyorsunuz orasi üzerinde işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

      İyi Çalışmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir