Microsoft Azure ‘da Yeni Fiyatlandırma

Merhaba

Microsoft gelen yeni bir haber ile Microsoft Azure üzerindeki Virtual Machine ( Sanal Makine ) fiyatların da değişiklikler oldu. Microsoft mümkün olan en iyi fiyatlarla müşterilerine Microsoft Azure hizmetlerini sunmayı amaçlamaktadır. Bunun bir parçası olarak da 1 Ekim itibari ile en popüler Virtual Machine ( Sanal Makine )leri için fiyatları düşürüyor.

14-10-2016-21-52-38

 

Virtual Machine ( Sanal Makine ) kategorilerine göre yeni fiyatlandırmaya Virtual Machines Pricing ulaşabilirsiniz.

İşte değişikliklerin özeti :

  • General Purpose Instances : Dv2 Serisi Virtual Machine ( Sanal Makine )lerin fiyatları %15’e kadar azalacaktır. Ayrıca A1 ‐ A2 temel makineler de ise %50’ye kadar fiyatlar düşüyor.
  • Compute Optimized Instances : F Serisi Virtual Machine ( Sanal Makine )ler de %11 fiyatlar düşecektir.
  • New Av2 Series : Kasım 2016 tarihi ile standard Virtual Machine ( Sanal Makine ) fiyatlarından %36’ya kadar daha düşük olacak yeni bir Virtual Machine ( Sanal Makine ) serisi tanıtılacak.
  • New H Series : Yüksek performanslıVirtual Machine ( Sanal Makine )ler için kullanabileceğimiz yeni bir Virtual Machine ( Sanal Makine ) modeli, şimdiye kadar ki en hızlı ve en yüksek CPU ile kullanılabilen VM ‘ler Dv2 Serisi sanal makineler A serisi makinelerden daha fazla bellek ve yerel SSD Depolama ile genel amaçlı kullanım içindir. F Serisi
    Virtual Machine ( Sanal Makine ) Dv2 serisiVirtual Machine ( Sanal Makine )lerden düşük bir fiyat ile daha yüksek CPU ‐ Memory oranını sağlamaktadır..

Yeni fiyatlara ek olarak Yazılım Güvencesi ile Windows Server kullanan müşteriler için Microsoft Azure Hybrid Use Benefit ile yaklaşık olarak %41 daha düşük maliyetle Virtual Machine ( Sanal Makine )leri kullanabiliriz.

 

Back To Top