Microsoft SQL Server Management Studio 19.0 Kurulumu

Merhaba

Daha önceki yazılarımız da Microsoft SQL Server 2017 Kurulumu, Microsoft SQL Server 2019 Kurulumu ve Microsoft SQL Server 2022 Kurulumu sizlerle paylaşmıştık.

Microsoft SQL Server 2016’dan önceki versiyonlar da Management Tools özelliği Microsoft SQL Server kurulumu ile birlikte yapılmaktaydı. Microsoft Server 2016’dan sonra Management Tools artık Microsoft sayfasından indirilerek ayrıca kurulmaktadır.

Daha önceki yazımızda Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 Preview 2 olarak kurulumu anlatımıştık. Bu yazımızda Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 genel kullanıma sunulduğu için Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 kurulumunu anlatıyor olacağız.

SQL Server Installation Center ekranın da Installation bölümünü seçiyoruz.

SQL Server Installation Center ekranın da Installation bölümünü altında Install SQL Server Management Tools seçeneğini seçiyoruz.

Microsoft’un Download SQL Server Management Studio sitesi üzerinde Download SSMS altında Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 versiyonunu indirebilirsiniz.

Biz Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 versiyonunu kuracağımız için Free SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 tıklıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio (SSMS) 19.0 versiyonunu indirildiğini görüyoruz.

İndirmiş olduğumuz Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 kurulum dosyasını çalıştırıyoruz. 

Kurulum ekranın da Location bölümün de Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 konsolunun hangi dizine kurulacağını görüyoruz. Default olarak gelen dizin üzerinde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Siz dilerseniz farklı bir dizin üzerinde kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 kurulumunu başlatmak için Install diyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0*kurulumununun başladığını görüyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 kurulumunun başarılı bir şekilde tamamlanıyor.

Close diyerek Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 kurulum ekranını kapatıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 kurulumu tamamlandıktan sonra çalıştırıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 Preview 2 konsolu geliyor karşımıza.

Microsoft SQL Server 2017 Kurulumu, Microsoft SQL Server 2019 Kurulumu ve Microsoft SQL Server 2022 Kurulumu sırasında yapılandırdığımız Authentication seçeneğine göre SQL Server Authentication seçerek User name ve Password yazarak ya da Windows Authentication seçerek Connect diyebilirsiniz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 konsolu geliyor karşımıza.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 konsolu üzerinde Help menüsünden About diyerek Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) 19.0 versiyonunu v19.0 olarak görüyoruz.

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

 

 

Bir yanıt yazın

Back To Top