Hakkımda 5


Baki ÇUBUK 1985 K.D.Z Ereğli doğumludur.

1998 yılında başlayan Bilgisayar ile tanışma macerası 2003 yılında profesyonel hayata atılarak başlamıştır. 14 yılı aşkın bir süredir Bilişim sektörü içerisinde farklı rollerde görev almıştır. Bilişim sektörüne K.D.Z Ereğli de faaliyet göstermiş olan Ebil Bilgisayar bünyesinde 2003 – 2007 yılları arasında Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Ebil Bilgisayar bünyesinde kurulan AVASOFT Yazılım ve Danışmanlık firmasindan çelik sektörü için üretilen Avasoft yazilimi Logo Tiger ve ETA Muhasebe yazılımlarına 2005 – 2007 yılları arasında Yazılım Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. 2007 yilinda Askerlik vazifesi nedeniyle bu firmalardaki görevlerinden ayrılmıştır. Askerlik görevini tamamladıktan sonra 2008 – 2009 yılları arasında Bilge Adam Bilişim Grubu‘nda Sistem ve Network Uzmanlığı eğitimi alarak eğitimini Üstün Başarı ile tamamlamıştır. İstanbul’da faaliyet gösteren InterComp Bilgisayar bünyesinde 2009 – 2011 yılları arasında Sistem Destek Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2011 yilinda ayrılarak 2011 – 2014 yılları arasında Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapmıştır. Bu firmadaki görevinden Eylül 2014 yilinda ayrılmıştır. Akgün Şirketler Grubu Bünyesinde Eylül 2014 – Aralik 2014 arasinda Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yapmiştir. Bu firmadaki görevinden Aralik 2014 ayrilarak tekrar Dorak Turizm ve Gayrimenkul Yatırımları Holding A.Ş bünyesinde Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak halen görev yapmaktadir.

2015 yılında Türkiyede tüm 4 ve 5 yıldızlı otellerin IT Manager – Group IT Manager – Head of IT – IT Director pozisyonundaki Profesyonel Bilgi İşlemcileri bir araya getirmek için kurulan HOTELS CIO Kurucu Üye olarak görev almaktadır.

2005 yılında bilişim sektöründeki Türkçe içeriği arttırmak ve Microsoft’a ait ürünler ile ilgili çözümler sunmak için oluşturulmuş bağımsız bir organizasyon olan Mshowto bünyesinde yazar olarak görev almaktadır.

2017 yılında Türkiye’de bilişim sektörüne yön veren, kâr amacı taşımayan, gönüllülerden oluşan profesyonel bir sosyal insiyatif olarak kurulan CIO Turkey bünyesinde Denetim Kurulu Üyesi olarak görev almaktadır.

ben@bakicubuk.com mail adreslerinden mesajlarınızı ve sorularınız iletebilirsiniz.

Bilişim sektöründe engin tecrübelerinden yararlanarak bu güne gelmemi sağlayan Sevgili Müdürüm Muhammed ÇÖMETEN’e ve Bilge Adam’da aldığım Eğitim ve bu sitenin yapım aşamasında verdiği destek için Ertan GÜLEN‘e teşekkür’ü borç bilirim…

 

 Bir yorum ekleyin

5 yorum “Hakkımda