Microsoft Azure için Veeam FastSCP


Merhaba

Bir çok işletme mevcut veri merkezi ihtiyaçlarını karşılamak için Microsoft Azure’u seçiyor olsa da, dosyaları Azure sanal makinelerine (SM) kopyalamanın veya Azure SM’sinden dosya kopyalamanın kolay yolu yoktur. Microsoft Azure için Veeam FastSCP iş yeri ve Azure tabanlı SM’ler arasındakullanımı kolay, güvenilir ve hızlı dosya kopyalama sunuyor; hem de ÜCRETSİZ!

Azure dosya kopyalama zorluğu

Dünyanın dört bir yanında şirketler Microsoft Azure Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) kullanıyor ve bulut tabanlı sanal makineleri (SM) kullanıma almaktadır. Ancak Microsoft Azure SM’leriyle veri alış verişi göründüğü kadar kolay değildir. BT Yöneticileri yıllardır makinelerden sunuculara dosya kopyalamak için Windows Explorer kullanmaya alıştılar; ancak, bulut bilişim alanında bu o kadar da basit değildir.

Verileri Azure SM’sinden almak veya çıkarmak için başka yöntemler de vardır: Azure sanal makinesi uzak masaüstü protokolü (RDP) kullanmak veya boş bir Azure SM veri diski yaratmak. Ancak bu yöntemler bazı zorlukları ve kısıtlamaları da beraberinde getiriyor. Ya da başka bir kullanımı çok da kolay değil.

Dosyaları VPN olmadan Azure SM’lerine kopyalamak

Microsoft Azure için Veeam FastSCP, hem büyük hem de küçük ölçekli kuruluşlar için hibrit bulut teknolojisinin benimsenmesini kolaylaştırır ve hızlandırır. Azure için bu güvenli dosya kopyalama çözümü ile Azure SM’leri kullanan BT Yöneticileri ve Geliştiricileri iş yerindeki ve Azure tabanlı SM’ler arasında basit ve güvenilir bir şekilde dosya kopyalayabilir. Azure SM dosya aktarımı için bu ÜCRETSİZ tek başına yardımcı program ayrıca şunları yapmaktadır:

 • Yerleşik şifreleme ile HTTPS üzerine güvenli dosya kopyalama (VPN gerekmez)
 • Dosya kopyalama bitene kadar kullanıcı arayüzünü açık tutmak gerekmeksizin Azure SM’lerinden ve SM’lerine manuel dosya kopyalama
 • Azure SM’lerinden veya SM’lerine gecelik veya haftalık kopyalar gibi planlanmış dosya kopyalama işleri
 • Sihirbazla çalışan bir kullanıcı arayüzü aracılığıyla yalnızca birkaç tıkla dosya aktarımı; komut dosyası yazma bilgisi gerekmeksizin

Microsoft Azure için Veeam FastSCP ile, Azure sanal makinesinin yönetim ihtiyacını minimize edebilir ve her iki yerde de kolayca kopya bulundurabilirsiniz.

Şimdi ÜCRETSİZ indirin!

9-05-2016 23-21-00

Sistem Gereksinimleri:

VPN gerekmeksizin Azure SM’leri için güvenli dosya kopyalama aşağıdaki Veeam ve Azure SM sistem gereksinimlerini destekler.

Özel Azure SM PowerShell komutları veya komut dosyası yazma gerekli olmadığından Azure sanal makine uzak masaüstünü (RDP) açmanız gerekmez. Halihazırda RDP ve PowerShell oturumları kullanıyorsanız, Veeam FastSCP kullanmak herhangi bir engel yaratmayacaktır.

Bu dosya kopyalama aracının Azure SM’lerinden ve SM’lerine dosya kopyalamak için tasarlandığını göz önünde bulundurunuz; Azure Blob depolamadan veya depolamaya dosya kopyalamayı DESTEKLEMEZ.

Veeam FastSCP Konsolu

İşletim sistemi:

 • Microsoft Windows 7 SP1 veya üzeri (64-bit sürümleri)
 • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 veya üzeri

Yazılım:

 • Microsoft .NET Framework 4.0
 • Microsoft PowerShell 2.0 veya üzeri (desteklenen Windows sürümleri de dahil)

Azure SM

İşletim sistemi:

 • Microsoft Windows 7 SP1 veya üzeri (32-bit ve 64-bit sürümleri)
 • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 veya üzeri

Yazılım:

 • PowerShell 2.0 veya üzeri (desteklenen Windows sürümleri de dahil)
 • PowerShell Uzaktan İletişim etkinleştirilmiş olmalıdır (yeni yaratılmış Azure SM’leri için varsayılan ayar)

Basit ama güçlü Azure dosya kopyalama

Bu ÜCRETSİZ araç, genel bulut genel bulut kullanımının en büyük engellerinden birini kaldırarak Azure SM’lerinden ve SM’lerine dosya kopyalamayı basit ve kolay hale getirip, Azure’un kullanımını teşvik eder.

Microsoft Azure için Veeam FastSCP ek bir yazılım veya donanım alınmasını gerektirmez. Dosya kopyalamak için basit bir araç olmasının yanında, dosyaları iş yeri ve Azure SM’leri arasında taşırken meydana gelen bağlantı sorunları ve yönetim karmaşıklıkları gibi birçok engeli de azaltmaktadır. Azure SM’yi bir kere yarattığınızda, Azure sanal makine uzak masaüstü bağlantı noktasıyla uğraşmanıza veya özel Azure SM PowerShell komutları öğrenmenize gerek yoktur. Azure SM dosya aktarımınızı yalnızca birkaç tıkla tamamlamak için Veeam FastSCP kullanın ve ardından otomatikleştirmek için planlayıcıyı ayarlayın.

2 GB’den büyük bir dosya Azure SM’ye nasıl kopyalanır

RDP 2 GB’den büyük dosyaları kopyalamayı desteklemez. Windows Server 2012 veya Windows Server 2012 R2’de 2 GB’den büyük bir dosyayı RDP aracığıyla doğrudan kopyalamaya/yapıştırmaya çalışırsanız, belirlenemeyen bir hata bildirimi alırsınız. Ancak önceki sürümler bildirimde bile bulunmayacak, dosya kopyalamanız sessizce başarısız olacaktır.

Microsoft Azure için Veeam FastSCP ile 2 GB kısıtlaması ortadan kalkarak, büyük dosyaları Azure SM’lerine veya SM’lerinden kolayca ve güvenle kopyalamanıza olanak tanıyor.

İndirmiş olduğumuz Veeam FastSCP kurulum sihirbazını çalıştırıyoruz. Veeam FastSCP for Microsoft Azure Setup Wizard ekrani geliyor karşımıza Next diyerek devam ediyoruz.

7-05-2016 22-24-51

End-User License Agreement ekraninda I aceept the terms in the License Agreement işaretleyerek lisans anlaşmasını kabul ediyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.

7-05-2016 22-25-13

Destination Folder ekraninda Veeam FastSCP kurulumun yapılacağı dizini gösteriyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.

7-05-2016 22-25-34

Ready to install Veeam FastSCP for Microsoft Azure ekraninda Install diyerek kurulumuna başlatıyoruz.

7-05-2016 22-25-48

Installing Veeam FastSCP for Microsoft Azure ekraninda kurulumun başladığını görüyoruz.

7-05-2016 22-26-02

Veeam FastSCP For Microsoft Azure kurulumu başarılı bir şekilde tamamlaniyor Finish diyerek Wizard ekranini kapatiyoruz.

7-05-2016 22-26-10

Veeam FastSCP For Microsoft Azure kurulumu çalıştırıyoruz.

7-05-2016 22-26-47

Veeam FastSCP For Microsoft Azure konsolu geliyor karşımıza.

7-05-2016 22-27-16 7-05-2016 22-27-34 7-05-2016 22-29-44 7-05-2016 22-31-14 7-05-2016 22-31-28 7-05-2016 22-32-16