Microsoft SQL Server Lisanslarınızı Azure’da Kullanın…

Merhaba

Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) olan müşteriler Microsoft Azure üzerinde oluşturacakları Virtual Machine ( Sanal Makine ) üzerinde Microsoft SQL Server çalıştırmak için mevcut lisanslarını kullanabilirler. Microsoft Azure Virtual Machine ( Sanal Makine ) üzerinde kullanabileceğiniz Microsoft SQL Server sürümleri aşağıdaki gibidir.

13-06-2016 17-56-28

Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) olan müşteriler Microsoft Certified ( Bring your own licensing ‐ BYOL ) galeri görüntüleri ile Microsoft Azure üzerinde oluşturacakları Virtual Machine ( Sanal Makine ) üzerinde kullanabilirsiniz. Bu görüntüleri çalıştırdığınız da sadece Microsoft Azure üzerinde oluşturacakları Virtual Machine ( Sanal Makine ) çalışma maliyeti alınır, Microsoft SQL Server lisans için ücret alınmaz. Microsoft Azure galerideki Microsoft SQL Server görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

13-06-2016 17-58-18

Bu duyuru ile Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) olan müşterilerin var olan Microsoft SQL Server lisanslı ile kullanmak ve onlarla Microsoft SQL Server hazır imajları yaratabilirler. Bu sayede Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) olan müşterilere esneklik, kullanım kolaylığı ve ek maliyet tasarrufu sağlar. Örnek olarak Microsoft SQL Server 2016 RTM Enterprise on Windows Server 2012 R2 imajını denemek istiyorum. Bu ürün ile ilgili bilgileri açıklamada bulabilirsiniz. Create diyerek oluşturmak istiyorum.

13-06-2016 22-09-29

Eğer ki benim gibi Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) müşterisi değileniz aşağıdaki gibi bir uyarı alabilirsiniz. Microsoft Enterprise Agreement ( Kurumsal Anlaşması ) müşteri olmayanlar için bu imajları kullanamazsınız.

13-06-2016 22-18-16

 

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

Back To Top