Microsoft SQL Server Management Studio 18.4 Kurulumu

Merhaba

Daha önceki yazılarımız da Microsoft SQL Server 2017 Kurulumu ve Microsoft SQL Server 2019 Kurulumu sizlerle paylaşmıştık. Microsoft SQL Server 2016’dan önceki versiyonlarda Management Tools özelliği Microsoft SQL Server kurulumu ile birlikte yapılmaktaydı. Microsoft Server 2016’dan sonra Management Tools artık Microsoft sayfasından indirilerek ayrıca kurulmaktadır.

SQL Server Installation Center ekranın da Installation bölümünü seçerek Install SQL Server Management Tools kurulumu için seçiyoruz.

Microsoft’un Download SQL Server Management Studio sitesi üzerinde Download SSMS tıklayarak Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) indiriyoruz.

 

İndirmiş olduğumuz Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kurulum dosyasını çalıştırıyoruz. Location bölümünde Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) konsolunun hangi dizine kurulacağını görüyoruz. Default olarak gelen dizin üzerinde herhangi bir değişiklik yapmıyoruz. Siz dilerseniz farklı bir dizin üzerinde kurulum gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kurulumunu başlatmak için Install diyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kurulumununun başladığını görüyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kurulumu başarılı bir şekilde tamamlanıyor. Restart diyerek sunucumuzu yeniden başlatabiliriz. Close diyerek Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kapatıyoruz. 

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) kurulumu tamamlandıktan sonra çalıştırıyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) geliyor karşımıza. Microsoft SQL Server 2017 Kurulumu ve Microsoft SQL Server 2019 Kurulumu sırasında belirlediğimiz Authentication seçeneğine göre SQL Server Authentication seçerek User name ve Password yazarak ya da Windows Authentication seçerek User name ve Password yazarak Connect diyoruz.

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) konsolu geliyor karşımıza

Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) konsolu üzerinde Help menüsünden About diyerek Microsoft SQL Server Management Studio ( SSMS ) versiyonunu v18.4 olarak görüyoruz.

 

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

2 thoughts on “Microsoft SQL Server Management Studio 18.4 Kurulumu

  1. Merhaba,

    Kurulumu yaparken bende aşağıdaki hatayı veriyor. Bunun hakında yardımcı olabilir misiniz ?
    Microsoft ole db driver for sql server: there is a problem with this windows ınstaller package. a dll required for this installation to complete could not be run. contact your support personnel or package vendor.

Bir yanıt yazın

Back To Top