Remote Desktop Connection 7.0

Merhabalar
Şirketlerimizde artik önemli bir yer almaya başlayan  Windows Server 2008 R2 ve Windows 7  işletim sistemleriyle birlikte gelen uygulamalar ve bu uygulamalarla birlikte hayatımıza giren yeni özellikleri daha aktif bir şekilde kullanmaya başladık.
Bu uygulamalardan bir taneside hiç şüphesiz ki Remote Desktop Connection ( RDC ) 7.0 uygulamasıdır.

Windows Server 2008 R2 ve Windows 7 birlikte gelen Remote Desktop Connection ( RDC  )7.0’ özelliği şirketimizde hala kullanmakta olduğumuz Windows Vista ve Windows XP üzerinde kurulumunu gerçekleştirip kullanabiliriz Remote Desktop Connection ( RDP ) 7.0’ın Media Player Redirection ve Multi Monitor gibi gelişmiş özelliklerinden bu sayede faydalanabiliriz. Ancak kullandığımız Windows Vista ve Windows XP için Remote Desktop Connection ( RDP ) 7.0 bu gelişmiş özelliklerden faydalanabilmek için, bu işletim sistemlerinden Windows 7 ve Windows 2008 R2 işletim sistemlerine bağlantı kurmamiz gerekiyor.Yoksa yeni özellikleri kullanamayacağımızı unutmamamız gerekiyor.

Remote Desktop Connection ( RDP )7.0’ı Windows XP ve Windows Vista üzerinde kullanabilmemiz için sistem için gerekli bazi sistem güncelleştirmelerini yapmamiz gerekiyor kullandığımız Windows XP için Service Pack 3, Windows Vista içinse Service Pack 1 yada Service Pack 2  ye sistemimizde kurulu olmasina dikkat etmemiz gerekiyor.

Bu güncelleştirmeleri aşağıdaki linklerden indirerek kurabilirsiniz.

Windows XP Service Pack 3

Windows Vista Service Pack 1

Windows Vista SP2 Türkçe – 32 bit x86

Windows Vista SP2 Türkçe – 64 bit -x64

Bu güncelleştirmeleri sorunsuz ve eksiksiz bir şekilde tamamladiktan sonra Remote Desktop Connection ( RDC ) 7.0’ı Microsoft Download Center üzerinden indirip kullanabilirsiniz.
Remote Desktop Connection ( RDC ) 7.0 ile şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz uzak masaüstü bağlantılarının yapılabilmesinin yanı sıra RemoteApp sayesinde, Publish edilmiş uygulamalara direk bağlantı kurabilme imkanı sağlamaktadir.Ayrıca eğer daha önce ortamizda Citrix kullandiysak bu durumun nasil gerçekleştiği biliyoruzdur.Artık bu imkanda Remote Desktop Connection ( RDC ) 7.0 ile birliktede sorunsuz bir şekilde kullancabiliriz.

·         Remote Desktop Connection Broker sayesinde, sanal masaüstlerine erişim ve birebir kullanım imkanı.

·         Remote Desktop Web Access ile web üzerinden masaüstü bağlantısı kurma ve uygulama çalıştırabilme imkanı.

Windows Vista for x86 Versiyonu
Remote Desktop Connection 7.0

Windows Vista x64 Versiyonu
Remote Desktop Connection 7.0

Windows XP x86 Versiyonu
Remote Desktop Connection 7.0

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

Back To Top