Veeam Backup & Replication Automatic Update Problemi

Merhaba

Geçenler karşılaştığım bir hatayı sizlerle paylaşmak istedim. Veeam Backup & Replication yazıları için kullanmış olduğum Trial lisanslı sunucu üzerinde Update işlemi yapmaya çalıştığımda aşağıdaki gibi bir hata aldım. Eğer sizde benim gibi bir hata almışsanız yapmanız gereken birkaç işlem var.

Hata Mesajı : ( This Veeam Backup & Replication installation cannot be updated automatically. Please contact Veeam customer support for assistance with manual update )

Hata mesajı bize Veeam Backup & Replication yazılımımızı update edemeyeceğini ve manuel olarak update işlemini yapmamız gerektiğini uyarısı vermektedir. Bu hata Veeam Backup & Replication lisansımızın Trial olması ya da geçersiz bir lisans kullanılması durumunda ortaya çıkıyor genelde. Gerekli Update işlemini yapmak için aşağıdaki dosyaların isimlerini değiştirmeniz gerekmektedir.

C:\Program Files\Common Files\Veeam\VeeamLicense.dll
C:\Program Files\Common Files\Veeam\Backup and Replication\veComLic.dll
C:\Program Files (x86)\Common Files\Veeam\VeeamLicense.dll
C:\Program Files (x86)\Common Files\Veeam\Backup and Replication\veComLic.dll

Klasörleri içerisindeki Lisans dosyalarının isimlerini değiştirdikten sonra update dosyanızı tekrardan çalıştırın ve başarı ile updatelerinizin tamamlandığını göreceksiniz.

 

Back To Top