G DATA Antivirüs Management Server Kurulumu

Merhabalar,

Bu yazımızda G Data Management Server kurulum adimlarini anlatiyor olacağım. G Data Management Server isminden de anlaşılacağı üzere G Data Antivirüs Programı’nın yönetim konsoludur. Bu konsol üzerinden gerekli yapılandırmayı Client üzerine Antivirüs kurulumu Update vs. yönetimsel işlemleri için G Data Management Server yapımızda önemli yer almaktadir. Ben G Data Management Server kurulumu Window Server 2008 R2 Active Directory Server üzerinde gerçeleştiriyorum siz isterseniz ortaminizdaki farkli bir server üzerinde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

G Data Antivirüs Management Server’i seçiyoruz.

G Data Management Server kurulumu için gerekli İnstaller Paketleri hazirlaniyor.

G Data Management Server Wizard ekrani geliyor karşımıza kuruluma başlatmak için İleri diyerek kuruluma kurulumu başlıyoruz.

Karşımıza Lisans Sözleşmesi geliyor Lisans Sözleşmesini kabul ediyoruz ve İleri diyerek devam ediyoruz.

G Data Management Server dosyalarının kurulumunun yapılacağı klasörü seçmemiz gerekiyor ben Default ayarlarında bırakıyorum ve İleri diyerek devam ediyorum.

G Data Management Server Update sunucu ayarlarını yapılandırıyoruz. Ortamda  Update dağıtan başka bir sunucu olmadığından dolayı Bir ana sunucu kur’u seçiyoruz.

NOT : Eğer ortaminiz G Data Antivüs Versiyon 8 ve öncesi var ise kutucuğu işaretliyoruz  ki o clientlar da update alabilsin.

G Data Management Server veri tabanını ister kendi veritabanına entegre edebiliriz bu şekilde yaklaşık olarak 1000 kullanıcı desteklemektedir.Eğer yapımızda 1000 den fazla kullanıcı var ise SQL Server veri tabanını entegre etmek gerekmektedir.

Benim ortaminda o kadar kullanıcım olmadığından dolayı Entegre veritabanını seçip ileri diyerek devam ediyorum.

G Data Management Server Kurduğumuz bilgisayarın ismini veriyoruz zaten kurduğumuz makinanın ismi buraya otomatik olarak gelicektir ismi kontrol ettikten sonra ileri diyerek devam ediyoruz.

G Data Management Server Kurulumun başlaması için Yükle yi tıklayarak programın kurulmasını sağlıyoruz.

G Data Management Server kurulumu başlıyor.

G Data Management Server elimizdeki lisans kayıt işlemini daha sonra anlatacağımdan dolayı NO yu tıklıyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz.

G Data Management Server kurulum işleminin sorunsuz bir şekilde bittiğini görüyoruz. Son diyerek kurulumu tamamlıyoruz.

G Data Management Server konsol’u açmak için kullanıcı adı ve şifresi istemektedir. Konsolu açabilmek için admin yetkisine sahip bir user ile oturum açabiliriz.

Görüldüğü gibi G DATA Antivirüs Management Server açılıyor.

Aşağıdaki linkten kurulum dosyasini indirebilirsiniz.

G Data Management Server

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top