G Data Management Server Name ve ya İp Adresi Değiştirme

Merhabalar,

Bu yazımızda G Data Antivirüs Client kurulumu yaparken girdiğimiz G Data Management Server name ve ya ip adresi yapılandırılmasinin değiştirmesini anlatiyor olacağım. G Data Management Server name ve ya ip adresinde oluşabilecek herhangi değişiklikte client update policy gibi işlemlerini gerçekleştiremeyecektir. Bu işlemi düzeltmek için ya G Data Antivirüs client üzerinden kaldırarak yeniden kurmamız gerekmektedir ya da registry üzerinden değişiklik yapmamız gerekmektedir. Bu yazimizdan registry üzerinden değişiklik yaparak işlemi gerçekleştireceğiz.

Başlat > Calıştır > Regedit  yazıyoruz.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\G DATA\AVKClient sekmesine geliyoruz.

Server kısmını tıklıyoruz ve G Data Management Server name ve ya ip adresini yazıyoruz. Ayarlarin client üzerinde etkin olabilmesi için makinamizi restart ediyoruz.

Aşağıdaki reg dosyası üzerinde ise sadece G Data Management Server name ve ya ip adresini yazarak  işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Oluşturduğum reg dosya üzerinden Edit diyoruz ve “Server”=”YENI SABIT IP” sekmesinde bölüme G Data Management Server name ve ya ip adresini yazarak kaydederek çalıştıyoruz. Makinamizi restart ettikten sonra sorun giderilmiş olacaktir.

 


G Data Management Server Reg

 

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top