Güvenlik duvarı yapılandırması okunamadı 10


Merhabalar

Windows Vista üzerinde ESET Smart Security 4.2 veya ESET NOD32 Antivirus 4.2 yüklediktan sonra  “Güvenlik duvarı yapılandırması okunamadı” hatası alabilirsiniz.

Bunun nedeni kullandığınız Windows Vista işletim sisteminin güvenlik güncelleştirmelerinin ve Service Pack Paketlerinin yüklü olmamasindan kaynaklanmaktadir.Windows işletim sistemi için yüklenen güvenlik güncelleştirmeleri ve Service Pack paketleri diğer güvenlik ve fonksiyonel sorunlarının önlenmesine yardımcı olmaktadir.

Bilgisayarınızda yüklü Windows Vista Service Pack sürümünü görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

, Bilgisayar’ım sağ tuş ve Özellikler’i tıklayın. Windows edition altindaki Service Pack hizmetini görürsünüz.Eğer işletim sisteminizde Service Pack paketi yüklü değilse aşağıdaki linkten indirerek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.Eğer Service Pack yüklüyse, ikinci adimi takip edin.

Windows Server 2008 Service Pack 2 ve Windows Vista Service Pack 2

 Tüm Programlar Windows Update. Burada işletim sisteminiz için gerekli olan güncelleştirmelerin kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu işlemleri gerçekleştirdiktan sonra ESET Smart Security 4.2 veya ESET NOD32 Antivirus 4.2 yeniden kurduktan sonra bu hatayla karşılaşmiyacaksiniz.

 

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

 


Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 yorum “Güvenlik duvarı yapılandırması okunamadı