Exchange Server Sürümleri İçin Toplu Güncellemeler Yayımlandı

Merhaba

Microsoft Exchange Server sürümleri için yeni toplu güncelleme paketleri yayımladı. Bu toplu güncelleme paketleri bazı hatalar için düzeltmeler, mevcut özellikler için bazı geliştirmeler ve önceden yayımlanmış güvenlik güncellemelerini içermektedir.

Aşağıda Exchange Server 2007 – 2010 – 2013 sürümleri için yayımlanan bu güncelleme paketleri hakkında bazi kisa bilgiler bulabilirsiniz.

Exchange Server 2013 Cumulative Update 6

Exchange Server 2013 Cumulative Update 6 ile birlikte yaklaşık 27 adet hatayı düzelten Exchange Server 2013 Cumulative Update 6 paketi kümülatiftir. Exchange Server 2013 Cumulative Update 6 önceki Cumulative Update sürümlerinide içerdiğinden önceki Cumulative Update paketlerine ihtiyaç duymadan yüklenebilir. Exchange Server 2013 Cumulative Update 6 aynı zamanda Public Folder ölçeklenebilirliğini arttıran bazı geliştirmeler de içeriyor. Ayrıca bu güncellemenin Active Directory Schema ve Configuration üzerinde yine Exchange ile ilgili bazı güncellemeler ve eklemeler gerçekleştirdiğini unutmayın.

Exchange Server 2010 SP3 Update Rollup 7

Yaklaşık 10 adet hatayı düzelten Exchange Server 2010 SP3 Update Rollup 7 paketi yine kümülatiftir. Yenilikten öte düzeltme odaklı olan bu paket şu an Microsoft Download Center üzerinden indirilebilir. Eylül ayında Microsoft Update üzerinden de dağıtılıyor olacak.

Exchange Server 2007 SP3 Update Rollup 14

Bazı düzeltmeler ve gün ışığından yararlanma ( DST) konusunda güncelleme içeren Exchange Server 2007 SP3 Update Rollup 14 paketi Exchange Server 2007 Services Pack 3 üzerine yüklenebilir.

 

Küçük bir öneri Exchange Server sürümleri üzerindeki bu gibi güncelleme paketlerini yüklemeden önce bir süre beklemek ya da önce test ortamlarina yükleyerek herhangi bir sorun olup olmadiğini ve sistem üzerindeki etkilerini kontrol etmek her zaman daha iyi bir seçenektir.

 

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

 

Back To Top