Hotspot Shield VPN Trafiğini Saklıyor!

Kar amacı gütmeyen ve özel bir kuruluş olan popüler Hotspot Shield Free VPN sağlayıcısının, aldatıcı ve haksız ticaret uygulamaları kullandığını ileri sürerek Federal Ticaret Komisyonu tarafından uygulamaları soruşturmaya çağırdı.

Kurum Hotspot Shield’ın kendi gizlilik politikasındaki gizlilik ve güvenlik talepleriyle çelişen bir konu hakkında soruçturma talebinde bulundu. Hotspot Shield’ın “anonim tarama” vaadine rağmen kullanıcıların internet aktivitelerinin günlüklerini tuttuğunu, hedeflenen reklamları kolaylaştırdığı, trafiği gizli VPN sunucularına yönlendirdiği, güvensiz ve mantıksız veri güvenliği uygulamalarını çalıştırdığını iddia etti.

Hotspot Shield aracına uygulanan tersine mühendislik teknikleri ile kaynak kodun ayrıntılı incelenmesi sonucunda Hotspot Shield VPN’in anonim ve özel web taraması yapmayı sağladığına dair bildirimlerin aksine, beşten fazla farklı üçüncü taraf izleme kütüphanesi kullandığı ortaya çıktı. Demokrasi ve Teknoloji Merkezi, Hotspot Shield’ın e-ticaret trafiğini, anlaşmalı olduğu çevrimiçi reklamcılık şirketi web sitelerine yönlendirdiğini iddia etti.

 

Back To Top