HPE, Yapay Zeka odaklı inovasyonu hızlandırmak için Juniper Networks’ü satın alacak

Merhaba

Hewlett Packard Enterprise  ve yapay zekaya dayalı ağlarda lider Juniper Networks, Inc.  bugün, şirketlerin HPE’nin Juniper’i hisse başına 40,00 $ karşılığında tamamen nakit bir işlemle satın alacağı ve yaklaşık 14 milyar $ öz sermaye değerini temsil eden kesin bir anlaşma yaptıklarını duyurdu.

HPE ve Juniper’in birleşimi, HPE’nin portföy karmasının daha yüksek büyüme oranına sahip çözümlere doğru kaymasını ilerletiyor ve HPE’nin sürdürülebilir kârlı büyüme stratejisini hızlandırarak yüksek marjlı ağ oluşturma işini güçlendiriyor. İşlemin, kapanıştan sonraki ilk yıl içinde GAAP dışı EPS ve serbest nakit akışına katkı sağlaması bekleniyor.

Satın alma işleminin HPE’nin ağ işini iki katına çıkarması ve müşterilere ve iş ortaklarına iş değerini artırmak için cazip yeni bir seçenek sunan kapsamlı bir portföye sahip yeni bir ağ lideri yaratması bekleniyor. Yapay zeka ve hibrit bulut odaklı işlerin patlaması, şirketlerin verilerini uçtan buluta bağlayan, koruyan ve analiz eden güvenli, birleşik teknoloji çözümlerine olan talebi hızlandırıyor. Bu trendler ve özellikle yapay zeka, şirketler için en yıkıcı iş yükleri olmaya devam edecek ve HPE, portföyünü, kritik bir bağlayıcı bileşen olarak ağ iletişimi ile bu önemli BT trendlerinden yararlanmak için hizalıyor.

HPE ve Juniper’in tamamlayıcı portföylerini birleştirmek, HPE’nin uçtan buluta stratejisini, temel bir bulut-yerel mimariye dayanan yapay zeka-yerel bir ortamda liderlik etme yeteneği ile güçlendiriyor. HPE ve Juniper birlikte, her büyüklükteki müşteriye, genişleyen ve giderek karmaşıklaşan bağlantı ihtiyaçlarını yönetmek ve basitleştirmek için gerekli ağ mimarisini sağlayan eksiksiz ve güvenli bir portföy sunacak. Sektör lideri yapay zekadan yararlanan birleşik şirketin, müşterilerin yüksek performanslı ağlarına ve bulut veri merkezlerine fayda sağlayarak daha iyi kullanıcı ve operatör deneyimleri yaratması bekleniyor.

Juniper, Mist AI ve Bulut platformu da dahil olmak üzere bulut üzerinden sunulan ağ çözümleri, yazılım ve hizmetler paketi aracılığıyla, kuruluşların dijital ve yapay zeka stratejilerinin temelini oluşturan görev açısından kritik bulut altyapısına güvenli ve verimli bir şekilde erişmelerine yardımcı oluyor. HPE Aruba Networking ve özel olarak tasarlanmış HPE AI ara bağlantı yapısı ile bir araya gelen Juniper, kurumsal erişimi, buluta özgü ve yapay zekaya özgü yönetim ve kontrolü bir araya getirerek, hibrit bulut ve yapay zeka için optimize edilmiş daha modernize edilmiş ağ sunmak için inovasyonu hızlandıracak önde gelen bir sektör oyuncusu yaratacak.

İşlemin tamamlanmasının ardından Juniper CEO’su Rami Rahim, HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri’ye bağlı olarak birleşik HPE ağ işine liderlik edecek.

HPE Başkanı ve CEO’su Antonio Neri,

“HPE’nin Juniper’i satın alması sektörde önemli bir dönüm noktasını temsil ediyor ve ağ pazarındaki dinamikleri değiştirecek ve müşterilere ve iş ortaklarına en zorlu taleplerini karşılayan yeni bir alternatif sunacak” dedi. “Bu işlem, HPE’nin hızlanan makro yapay zeka trendlerinin bağlantı noktasındaki konumunu güçlendirecek, toplam adreslenebilir pazarımızı genişletecek ve yapay zeka ile buluta özgü dünyalar arasında köprü kurmaya yardımcı olurken müşteriler için daha fazla inovasyon sağlayacak ve aynı zamanda hissedarlar için önemli bir değer yaratacaktır. Juniper’in yetenekli çalışanlarını ekibimize katmaktan heyecan duyuyorum çünkü birbirini tamamlayan portföylere ve sektörde inovasyonu teşvik etme konusunda kanıtlanmış geçmiş performanslara sahip iki şirketi bir araya getiriyoruz.”

Juniper Networks CEO’su Rami Rahim,

“Yenilikçi, güvenli yapay zeka çözümlerine uzun yıllardır odaklanmamız Juniper Networks’ün olağanüstü performansını artırdı” dedi. “Olağanüstü kullanıcı deneyimleri ve basitleştirilmiş operasyonlar sunmayı başardık ve HPE’ye katılarak yolculuğumuzun bir sonraki aşamasını hızlandırabileceğimize inanıyorum. Ayrıca bu birleşme, anlamlı bir tamamı nakit prim yoluyla hissedarlarımız için değeri en üst düzeye çıkarıyor. Kampüs, şube, veri merkezi ve geniş alan ağı dahil olmak üzere tüm alanlarda kurumsal, hizmet sağlayıcı ve bulut müşterileri için inovasyonu teşvik etmek üzere yetenekli HPE ekibiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

Back To Top