Adobe ve Microsoft Açıkları Kapatıyor!

Microsoft son zamanlarda toplam 54 güvenlik açığını kapatmak için düğmeye bastı. Bunun için birçok yama paketi yayınlayan Microsoft, Adobe ile birlikte onlarca zafiyeti yamaladı. Yayınlanan güncelleme paketleri Internet Explorer, Edge, Office uygulamaları, .NET çatısı ve Exchange kullanan tüm kullanıcıları ilgilendiriyor.

Bir siber güvenlik şirketine göre en kritik zaafiyet SMB dosya paylaşım servisinde bulunuyor ve uzaktan istismar edilmeye müsait. Bu servis Windows iş istasyonlarında ve sunucularında faaliyet gösteriyor. Uzmanlar aynı zamanda şu sözleri aktardı: “Bu güvenlik problemi SMB saldırı vektöründen faydalanıyor fakat zaafiyet SMB’nin kendisinde veya EternalBlue, WannaCry, Petya gibi saldırılar ile ilgili değil. ”

Microsoft tarafında bunlar olurken, Adobe, Flash Player’ın yeni bir sürümünü yayınladı. Yayınlanan son sürüm ile birlikte 3 güvenlik açığı kapatıldı. Bu zaafiyetlerden etkilenmemek için Adobe resmi internet sitesinden son güncellemenin indirilerek yüklenmesi gerekiyor.

Back To Top