Exchange Server 2010 Service Pack 1 Kurulumu

Merhabalar

Daha önceki yazımızda Exchange Server 2010 kurulumuna geçmeden önce kurulmasi gereken Rollerden ve Features ve sistem güncelleştirmelerin bahsetmiştik.Ve bütün adimlari tamamlayarak Exchange Server 2010 kurulumunu başarıyla tamamlamıştık. Bu yazimizda da Microsoft’un Exchange Server 2010 Servis Pack 1 kurulumunu anlatıyor olacağım.Exchange Server 2010 kurulumu gibi Exchange Server 2010 Service Pack 1 kurulumu içinde bazı güncelleştirmelerin sistemize eksiksiz ve hatasiz olarak kurulmasi gerekmektedir.Bu güncelleştirmelerle ilgili bilgilere bir önceki yazimizdan ulaşabilirsiniz.

Güncelleştirmeleri eksiksiz ve hatasiz kurulumlarini tamamladiktan sonra indirdiğimiz Exchange Server 2010 Service Pack 1 kurulum dosyasını bir klasör içine açıyoruz ve setup exe’sini çalıştırıyoruz.

Karşımıza “Exchange Server 2010 Service Pack 1” Wizard ekrani geliyor.

Exchange Server 2010 kurulumunda olduğu gibi burada kurulum dil paketlerini seçmemi istiyor dil paketlerini internetten indirip kurmak isterseniz Update all languages from the language bundle ” seçeneğini seçebiliriz.Ama ben Exchange Server 2010 Service Pack 1 DVD içindeki dil paketlerini kullanacağım bunun için “Update only languages from the DVD” seçeneğini seçerek DVD içinden almasini sağlıyorum.Bu sekilde “Exchange Server 2010 Service Pack 1” kurulumu için varsayılan olarak İngilizce dilini yükleyecek.

Dil seçenekleri ile ilgili işlemlerimi tamamladiktan sonra “Exchange Server 2010 Service Pack 1” kurulumuna başlayabiliriz.“Install Microsoft Exchange Server uprage” seçerek kuruluma başlayabiliriz.

Karşıma “Exchange Server 2010 Service Pack 1” bilgilendirme ekrani geliyor “NEXT” diyerek devam ediyorum.

Lisans ekrani karşıma geliyor “I Accept the terms in the licence agreement” işaretliyerek “NEXT” diyerek devam ediyorum.

Bu adim da “Exchange Server 2010 Service Pack 1” kurulumu için gerekli olan bir inceleme işlemi gerçekleştirecek.Eğer tüm bileşenler ve gereksinimler eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde yapılandırıldıysa tüm adimlarda “Completed” olarak görüyor olacağız.“Warning” mesaji alırsak eğer eksik ya da hatali bir durum vardir.Alinan hatayla ilgili bilgi hatanin altında size raporlanacaktir hatayı kontrol edip düzeltene kadar kurulum tamamlanamaz. Eğer tüm adimlarimiz tamamladiğim için “UPGRADE” diyerek kuruluma başlıyorum.

Evet rollerimin upgrade işlemi başarılı bir şekilde tamamlandı.

Artık Exchange Server 2010 Service Pack 1 özelliklerini kullanmaya başlayabiliriz.

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

 

 

Bir yanıt yazın

Back To Top