Microsoft Edge yeni bir video çeviri özelliğini test ediyor

Merhaba

Microsoft Edge’in en son Canary güncellemesi yenilikçi bir özelliğe sahip: video çevirisi.

Kullanıcılar, bir videonun üzerine gelindiğinde görünür hale gelen yeni bir “Çevir” düğmesi fark ettiler. Ancak şimdi bu düğmeye tıklamak herhangi bir eylemi tetiklemiyor.

Edge’de gelecek olan bu özelliğin dört dilde çeviriyi desteklemesi bekleniyor. Dil seçimi için bir açılır menü var (İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Rusça), ancak gerçek çeviri işlevi geliştirme aşamasında görünüyor ve henüz çalışmıyor.

Bu önemli güncellemenin yanı sıra Microsoft, Edge’deki daha küçük bir özelliği de değiştirdi.

“Resim İçinde Otomatik Resim” işlevinin açıklaması güncellendi. Artık bu özelliğin, kullanıcılar sekmeler veya pencereler arasında gezinirken değil, farklı uygulamalar arasında geçiş yaparken videoları otomatik olarak Resim İçinde Resim moduna küçülttüğü açıklığa kavuşturuldu. Bu değişiklik, özelliğin nasıl çalıştığının daha net anlaşılmasını sağlıyor.

Microsoft Edge’in Canary yapısındaki bu değişiklikler, kullanıcılara Chrome yerine Edge’i denemeleri için bir neden daha sunuyor. Video çevirisinin sunulması ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır ve tam olarak işlevsel hale geldiğinde içeriği çeşitli, küresel bir kitle için daha erişilebilir hale getirmeyi vaat etmektedir.

 

Başka bir yazımızda görüşmek üzere…

 

Bir yanıt yazın

Back To Top