Veeam Availability Suite v8 Genel Özellikleri

Merhaba

Kuruluşlar, BT hizmetlerini daha hızlı bir şekilde alabilmek, güvenlik ile kontrolü güçlendirmek, faaliyet masraflarını düşürmek ve işletmelerinin becerilerini arttırmak için veri merkezlerini modernleştiriyor. Kuruluşlar bu modern veri merkezlerini oluştururken, sunucu sanallaştırma, modern depolama uygulamaları ve bulut tabanlı hizmetlere yatırım yapıyor. Ancak işletmeler, son kullanıcılardan gelen yeni taleplerle de karşı karşıya; veri ve uygulamalara 7/24 erişim, kesinti sürelerine veya veri kayıplarına gösterilen tahammülsüzlük ve yılda %30-50 veri büyümesi. Özellikle CIO’lar, işletmelerin hem kesinti süresini en aza indirmek hem de veriye erişimi garantilemekle ilgili gereksinimlerinin giderek arttığını bildiriyor. Sürekli çalışırlık açığı ve Kesintisiz Çalışan İş Yeri Sürekli çalışırlık gereksinimleri artarken, işletmeler Kesintisiz Çalışma™ yaklaşımını benimsemeye çalışsa da, çoğu işletme aşağıdakiler gibi engellerle karşılaşmaya devam ettikleri geleneksel yedekleme çözümleriyle yetiniyor: • Saatler ve günler süren uzun RTO ve RPO’lar – Kesintisiz Çalışan İş Yeri™ için çok uzun • Her çeyrekte yedeklerin %6’dan azının test edilmesi • Yedeklerin %16’dan fazlasının geri yüklemesinin başarısız olması • Uygulama yamaları ve yükseltmelerinin %59’unun beklenenden daha fazla kesinti süresine neden olması • Sorunları faaliyetlere etki etmeden tespit etmede sınırlı görünürlük

11-11-2014 11-10-18Bu, Kesintisiz Çalışan İş Yeri™’nin gereklilikleri ve BT’nin sürekli çalışırlığı etkin bir şekilde sunma yeteneği arasında bir boşluk – “sürekli çalışırlık açığı” – oluşturuyor. Gerçek şu ki, CIO’ların %82’si sağladıkları sürekli çalışırlık ile son kullanıcıların talepleri arasında bir açık olduğunu söylüyor.

Sürekli Çalışırlık Açığını Gidermek
Veeam, müşterilerine yeni tip bir çözüm – bir sürekli çalışırlık çözümü – sunarak sürekli çalışırlık açığını kapatıyor—bu çözüm, TÜM uygulamalar ve veriler için 15 dakikanın altında kurtarma süresi ve kurtarma noktası hedefleri (RTPO’lar™) sunuyor. Bu yeni çözümün adı, Veeam Availability Suite.

Kesintisiz Çalışan İş Yerini etkinleştiren beş anahtar yetenek
Veeam Availability Suite, kuruluşlara Kesintisiz Çalışan İş Yerini etkinleştiren beş anahtar yetenek sunuyor:

Yüksek Hızlı Kurtarma
İstediğinizi istediğiniz şekilde hızla kurtarma Veeam Availability Suite, Anında Sanal Makine Kurtarma™, Microsoft Exchange için Veeam Explorer™, SharePoint, SQL Server ve Active Directory — ve daha fazlası – gibi araçlarla, 15 dakikanın altında kurtarma zamanı hedeflerine (RTO’lar) ulaşmanız için ihtiyacınız olan verileri hızla kurtarmanıza yardımcı oluyor.

Veri Kaybından Kaçınma
Neredeyse sürekli veri koruma ve otomatikleştirilmiş felaket kurtarma İkisi bir Arada: yedekleme ve replikasyon™, Yerleşik WAN Hızlandırması, Depolama Anlık Görüntülerinden Yedekleme (HP and NetApp), EMC Data Domain Boost entegrasyonu, uçtan uca şifreleme, Veeam Cloud Connect ve daha fazlası gibi özelliklerle veri kaybını önleyebilir ve 15 dakikanın altında kurtarma noktası hedeflerine (RPO’lara) ulaşabilirsiniz.

Doğrulanmış Koruma
Her dosyanın, uygulamanın veya sanal sunucunun her seferinde kurtarılma garantisi SureBackup® ve SureReplica ile dosyalarınızı, uygulamalarınızı ve sanal sunucularınızı gerektiğinde güvenle geriye yükleyebilir ve otomatik yedekleme ile felaket kurtarma testleri aracılığıyla iş sürekliliği sağlayabilirsiniz.

Verilerden faydalanma
Üretim ortamınızın tam bir kopyasını yaratmak için yedekleme verilerinden faydalanma Değişiklikleri gerçekten kullanıma almadan önce üretim ortamına benzer bir ortamda test etmenizi sağlayan Virtual Lab ile, düşük riskli kullanıma almadan yararlanın.

Tam Görünürlük
Sorunlar çalışma ortamına etki etmeden önce proaktif izleme ve uyarma Veeam Availability Suite, BT ortamınızdaki sorunları önemli bir etki yaratmadan keşfetmeniz ve sorunla ilgili olarak uyarılmanız için izleme ile uyarı araçları sunar. Ayrıca Veeam yedekleme altyapınızın tam görünürlüğünü sağlar.

Veeam Availability Suite v8’e Kısa Bir Bakış
Yüksek hızlı kurtarma ve veri kaybı önleme alanlarındaki son imkanlarla donatılan Veeam® Availability Suite™ v8 ve Veeam Backup & Replication™ v8, Kesintisiz Çalışan Modern Veri Merkezini™ mümkün kılan yeni özellikler sunuyor.

Yüksek Hızlı Kurtarma ve Veri Kaybı Önleme Özellikleri
Depolama Anlık Görüntüsü ve Depolama Anlık Görüntülerinden Yedekleme için Veeam Explorer™ (NetApp)* NetApp ve Veeam’in RPO – RTO yeteneklerinin birleşimi ile eşi görülmemiş bir veri koruma seviyesi elde edin. NetApp ve Veeam arasındaki entegrasyon sayesinde, depolama anlık görüntülerinden rakip ürünlere kıyasla göre 20 kat daha hızlı yedekleme yapabilir, ayrı öğeleri NetApp Snapshot, SnapMirror ve SnapVault’tan hızlı ve verimli şekilde kurtarabilir ve ikincil depolama anlık görüntüsü yedeklerini anında oluşturarak Felaket Kurtarma (DR) performansını iyileştirebilirsiniz. Not : Sadece VMware vSphere için

SQL için Veeam Explorer
Microsoft SQL veritabanlarını hızlı ve işlem düzeyinde kurtarma Ajansız işlem günlüğü yedekleme ve yeniden yürütme ile SQL veritabanlarını geçmişteki herhangi bir ana geri yükleyebilir ve bu sayede hem düşük RTO hem de RPO SQL veritabanı koruması sağlayabilirsiniz.

Exchange için Veeam Explorer
Bütünüyle yenilenen geliştirilmiş Microsoft Exchange için Veeam Explorer, tamamen silindiğini düşündüğünüz “kalıcı silinmiş” öğeleri kurtarma özelliği, Online Archive Mailbox öğeleri için geri yükleme desteği ve öğe içeriklerinin (örn. e-posta, takvim vb.) geri yükleme operatöründen gizlenmesini sağlayan güvenlik önlemleriyle desteklenmiş olan, yardım masası operatörleri için web tabanlı geri yükleme portalı da dahil olmak üzere, parçalı Exchange geri yüklemelerini hiç olmadığı kadar kolay ve verimli kılar.

Active Directory için Veeam Explorer
Microsoft Active Directory ile öğe düzeyinde kurtarma hiç olmadığı kadar kolay. Artık farklı Active Directory nesnelerini, tüm içerik taşıyıcılarını, kullanıcı hesaplarını ve bilgisayar şifrelerini anında ve kolayca kurtarabilirsiniz.

Veeam Cloud Connect
Hızlı ve güvenli bulut yedeklemesi ile yıkıcı veri kayıplarını önleyin. Veeam Cloud Connect ile, bir SSL bağlantısı ve bulut ağ geçidi üzerinden iş yeri dışındaki bir servis sağlayıcıda barındırılan bir bulut deposunda kolayca yedekleyebilirsiniz.

EMC Data Domain Boost Entegrasyonu
EMC Data Domain Boost’un sunduğu kaynak tarafında yinelenen verileri kaldırma özelliği sayesinde, yedekleme işlemlerini daha hızlı ve verimli kılabilir ve RPO ve veri kayıplarını azaltabilirsiniz. Veeam ile yedeklemeyi EMC Data Domain Boost ile birleştirerek yedekleme hızını yüzde 50’ye kadar artırabilir, daha kısa yedekleme pencereleri için bile 10 kat daha hızlı sentetik tam yedekleme dosyası oluşturabilir ve dönüştürebilir ve Fiber Kanal bağlantısı özelliğiyle Data Domain’e LAN’dan bağımsız yedekleme yapabilirsiniz.

Uçtan Uca Şifreleme
Uçtan uca AES 256 şifreleme özelliğini kullanarak, yerleşik sıkıştırma, veri tekilleştirme ve WAN Hızlandırması üzerinde herhangi bir negatif etki yaratmadan yedek verilerinizi kaynağında (yedekleme sırasında), hareket halindeyken ve hareketsizken güvenceye alın. Şifrenizi kaybetseniz bile verilerinizi, şifrelenmiş yedek dosyalardan güvenlikten ödün vermeksizin kurtarabilirsiniz.

Geliştirilmiş Replikasyon Özelliği
Elli kata kadar daha hızlı replikasyon ve bant genişliği tüketiminde 20 kata kadar azalma, üretim ortamınızı negatif şekilde etkilemeden yedek dosyalardan replikasyon sağlayan, sıfır veri kaybı ile veri merkezi taşımayı kolaylaştırmak için tasarlanmış kolay tek tıklamayla failover ve planlanmış failover, yerleşik yönetimli arıza yedeği planları sunan WAN hızlandırma özelliğiyle replikasyon hızı ve verimini artırın.

Gelişmiş İzleme, Raporlama ve Kapasite Planlama İşlevleri

Veeam ONE v8 Sürümüyle Gelen Yeni Özellikler:
Veeam Availability Suite Modern Veri Merkezi’nde tam görünürlük ve kapsamlı veri koruması sağlamak için tasarlanmış tek bir çözüm sunmak amacıyla Veeam Backup & Replication’ı Veeam ONE™ ‘ın güçlü izleme ve raporlama kabiliyetleriyle birleştirmiştir. Veeam Backup Essentials™, Veeam Availability Suite ile aynı işlevleri yarı sunmakla beraber, fiyatı Veeam Availability Suite’in yarısı kadardır ve 2, 4 veya 6 CPU soketli sanal ortama sahip küçük işletmeler içi özel olarak bir araya getirilmiş ve fiyatlandırılmıştır.

Çok Kiracılı Raporlama ve İzleme
VMware vSphere için yeni çok kiracılı raporlama ve izleme özelliği. BT yöneticileri, artık, atanmış sanal makinelerin sınırlı kapsamı üzerinden raporlama ve izleme görevlerini sistem yöneticilerine atayabilecekler. Sistem yöneticileri sanal makinelerini izleyebilir ve raporlamayı özelleştirebilirken, BT yöneticileri de filtrelenmiş sonuçların yer aldığı farklı panelleri önceden doldurup tüm ekip için yedekleme raporlarını önceden oluşturabilir, böylece departmanın her ay zamandan tasarruf yapmasını sağlar.

MSP’ler İçin Çok Kiracılı Raporlama ve İzleme
Hizmet Olarak Altyapı (IaaS) sunan Yönetilen Hizmet Sağlayıcıları, çok kullanıcılı raporlama ve izleme performanslarını artırarak kiracılara self servis izleme ve raporlama hizmetleri sunabilir, genel hizmet performanslarını artırabilir ve müşteri için el ile rapor oluşturma külfetini sonsuza kadar ortadan kaldırabilir.

Gelişmiş Kapasite Planlama
Sanal makineleri veya ana bilgisayarları, heterojen ve gelişmiş kapasite planlamasıyla alt yapınızdan güvenli bir şekilde kaldırarak işlemi el ile denemeler yaparak gerçekleştirme külfetinden kurtulun. Tam otomatik “eğer olursa” planlaması, kaynak ayırma için doğru önerilerde bulunup planlama aşamasında el ile hesa yapma gerekliliğini ortadan kaldırarak ve eş zamanlı kullanıma alma projelerine destek sağlayarak sistem değişiklikleri ve yükseltmelerinin sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Tamamen Özelleştirilebilir Raporlama ve Dokümantasyon Özelliği
Kritik planlama ve operasyonel işlevlerde (uygunluk denetlemesi de dahil) her ay zamandan tasarruf sağlayın. Sürüm 8’in yeni özelliği olan gelişmiş rapor oluşturma işlevi, daha fazla görünürlük ve kontrol sağlayarak herhangi bir alandan ve herhangi bir rapordan çektiğiniz verileri çok amaçlı belgelere taşımanıza olanak sağlar.

 

 

Back To Top