Dell EMC Unity 400F Driver Firmware Update

Merhaba

Daha önceki yazılarımızda Dell EMC Unity 400F kurulumuDell EMC Unity 400F Pool Yapılandırması ve Dell EMC Unity 400F Software Upgrade sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda da Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Driver Firmware Update işlemini anlatıyor olacağız. Drive Firmware Update dosyasını EMC Support Downloads sayfasından indirebilirsiniz.

Dell EMC Unity 400F Management konsolunda bulunan sağ üst köşede bulunan Settings menüsüne tıklıyoruz.

Settings ekranında bulunan Drive Firmware menüsüne tıklıyoruz. Drive Firmware menüsünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash diskleri görüyoruz.

Drive Firmware menüsünde Install Drive Firmware tıklıyoruz.

Install Drive Firmware Wizard ekranı geliyor karşımıza. Health Checks bölümünde Perform Health Checks diyerek Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edilecek.

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edildiğini görüyoruz.

Health Checks bölümünde Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Update için durumları kontrol edildi ve herhangi bir problem olmadığını görüyoruz Next diyerek devam ediyoruz.

Select Drive Firmware File ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfası üzerinde indirmiş olduğumuz Drive Firmware dosyasını gösteriyoruz.

Select Drive Firmware File ekranında Browse diyerek EMC Support Downloads sayfasi üzerinde indirmiş olduğumuz Drive Firmware dosyasını gösterdikten sonra Next diyerek devam ediyoruz.

Summary ekranında Drive Firmware Update işleminin Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklere ve Dell EMC Unity 400F üzerindeki konfigürasyonuza bağlı olarak uzun süreceğini bilgisini veriyor. Finish diyerek devam ediyoruz.

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Firmware Update işleminin başladığını görüyoruz.

Results ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin Drive Firmware Update işleminin başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz. Close diyerek Install Drive Firmware Wizard ekranını kapatıyoruz.

Drive Firmware ekranında Dell EMC Unity 400F üzerinde takılı olan SAS Flash Disklerin durumlarını görüyoruz.

 

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

Back To Top