İphone Üzerine Office 365 Exchange Mail Hesap Kurma

Merhaba

Daha önceki yazilarimizda Microsoft Office 365 Kurulumu, Microsoft Office 365 Etki Alanı ve DNS Yapılandırmasi,Microsoft Office 365 Kullanıcı Ekleme,Microsoft Office 2010 Üzerine Office 365 Mail Hesap Kurma ve Microsoft Office 2010 Üzerine Office 365 POP3 Mail Hesap Kurma yazilarini sizlerle paylaşmiştim. Bu yazimizda da İphone üzerinde Office 365 mail hesabini Exchange olarak kurulum adimlarini anlatiyor olacağım.

İphone ekraninizda bulunan Ayarlar menüsü açıyoruz.

1

Ayarlar menüsü altinda bulunan Mail,Kişiler, Takvimler yapılandırma menüsünü açıyoruz.

2

Mail,Kişiler, Takvimler yapılandırma menüsü altinda bulunan Hesap Ekle diyoruz.

3

Hesap Ekle menüsü altinda İCloud,Exchange,Google,Yahoo!,Aol.,Outlook.com ve Diğer gibi mail yapılandırma ayarlarini görmekteyiz. Biz Microsoft Office 365 mail hesabimizi Exchange olarak yapılandıracağımız için Exchange seçeneğini seçiyoruz.

4

E-posta ve Parola bölümüne Office 365 üzerinde tanimli olan mail hesabimizi ve parolasini yaziyoruz.

5

E-posta ve Parola bölümünlerini yazdiktan sonra Açıklama bölümüne Exchane ismi otomatik olarak gelmektedir. Eğer İphone üzerine birden fazla Office 365 Exchange mail hesabi  ya da farkli bir Exchange Server mail hesabi yapılandıracak iseniz bu bölümü istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Sonraki diyerek yapılandırmaya devam ediyoruz.

6

Office 365 üzerindeki hesap bilgilerimiz doğrulaniyor.

7

Office 365 üzerindeki hesap bilgilerimiz başarılı bir şekilde doğrulaniyor.

8

İphone üzerinde Office 365 üzerindeki hangi servislerin sekronize bir şekilde çalışacağini bu ekranda yapılandırabilirsiniz. Ben İphone üzerinde tutmuş olduğum Notlarinda Office 365 ile sekronize bir şekilde çalışmasini sağlamak için onuda işaretliyorum.

9

İphone Tut diyerek devam ediyoruz.

10

Gerekli yapılandırmayı tamamladiktan sonra Kaydet diyerek yapılandırmayı tamamliyoruz.

11

Mail,Kişiler, Takvimler yapılandırma menüsü altina Exchange isminde yapılandırmış olduğumuz Office 365 hesabimizin geldiğini görüyoruz.

12

İphone ekraninizda bulunan Mail uygulamasini açıyoruz.

13

Office 365 üzerindeki mail hesabimizin İphone üzerine başarılı bir şekilde yapılandırıldığını görüyoruz.

14

15

Başka bir yazimizda görüşmek dileğiyle…

Back To Top