Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 Kurulumu

Merhaba

Daha önceki yazılarımız da Veeam Backup & Replication v9.5 Update 4 KurulumuVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Backup Repository EklemeVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Host EklemeVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Host Ekleme 2Veeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Host Ekleme 3, Veeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Backup Job OluşturmaVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Instant VM RecoveryVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Entire VM RestoreVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Entire VM Restore 2,  Veeam Backup & Replication v9.5 Üzerinde Update 4 GeçişiVeeam Backup & Replication v9.0’dan v9.5 Update 4 UpgradeVeeam Backup & Replication v9.0’dan v9.5 Update 4b Upgrade, Veeam Backup & Replication v9.5 Update 4b UpdateVeeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Üzerinde EMC DD2200 Yapılandırması, Veeam Backup & Replication v9.5 Virtual Machine ReplicationVeeam Backup & Replication v9.5 Replication FailoverVeeam Backup & Replication v9.5 Replication FailbackVeeam Backup & Replication v9.5 Permanent FailoverVeeam Backup & Replication v9.5 Guest FilesVeeam Backup & Replication v9.5 Azure Blob Storage, Veeam Availability Orchestrator Kurulumu ve Veeam Backup & Replication v9.5 Update 4 Scale-Out Backup Repository yazılarını sizlerle paylaşmıştık.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile Microsoft Office 365 üzerinde bulunan verilerinizin kontrolünü ve erişimini kaybetme riskinizi azaltırsınız. Böylece verileriniz her zaman korunur ve erişilebilir durumda olur. Bu ürün, Office 365’i güvenle yedeklemenizi sağlayarak şunları yapmanıza olanak tanır :

  • Office 365 verilerinizi yanlışlıkla silmeye, güvenlik tehditlerine ve bekletme ilkesi açıklarına karşı korursunuz.
  • Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile farklı Office 365 öğelerini ve dosyalarını hızlıca geri yükleyebilirsiniz.
  • Office 365 yedekleme öğeleri için sunulan verimli E-Bulma işlevi sayesinde, yasal gereksinimleri ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile, özellikle Cloud ( Bulut ) öncelikli şirketlere yönelik Cloud ( Bulut ) optimize kurulum seçeneği sunarak Amazon Web Services S3 ( AWS3 ), Microsoft Azure Blob, IBM Cloud ve S3 uyumlu sağlayıcılar dahil olmak üzere Office 365 verilerinizi depolamanız için uygun maliyetli nesne depolamadan yararlanmanızı sağlar.

Bunun yanı sıra:

  • Nesne depolama ile maliyetleri azaltıp sadece tükettiğiniz kadar ödersiniz
  • Sınırsız depolama kapasitesi ile sınırsız ölçeklenebilirlikten yararlanırsınız
  • Karmaşık planlarla uğraşmadan genel bulutta kurulumu basitleştirirsiniz

Ayrıca, Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile hem nesne depolamadaki veriler için hareketsiz halde şifreleme ile daha fazla güvenlik sağlayabilir hem de Microsoft SharePoint Online, Microsoft OneDrive İş ve çok daha fazlası için daha hızlı yedekleme yapabilirsiniz.

Microsoft Office 365 üzerindeki verileriniz eğer bir yapılandırma yapmazsanız Microsoft Office 365 tarafından Backup ( Yedek ) alınmamaktadır. Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile birlikte önemli verilerinizi istediğiniz yerde yedekleyebilirsiniz. Eğer şirket ortamınızda bir depolama alanınız varsa bu alanı kullanarak verilerinizi şirket içinde Backup ( Yedek ) alabilirsiniz. Eğer bunları yine sizin belirlediğiniz bir Cloud ( Bulut ) alanınız varsa bu alanı kullanarak verilerinizi Cloud ( Bulut ) üzerinde Backup ( Yedek ) alabilirsiniz. Cloud ( Bulut ) üzerinde Amazon Web Services S3 ( AWS3 ), Microsoft Azure Blob, IBM Cloud ve S3 uyumlu sağlayıcılar dahil olmak üzere farklı nesne depolama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile Microsoft Teams verilerini de Backup ( Yedek ) alarak Restore ( Geri Yükleme ) işlemi yapabilirsiniz. Microsoft Teams içinde gönderilen ve paylaşılan verilerin, Microsoft Exchange Online ve Microsoft SharePoint Online’da kaydı tutulur. Veeam Explorerı kullanarak sohbetler, belgeler ve siteler dahil olmak üzere Microsoft Teams verilerini bulabilir ve Restore ( Geri Yükleme ) işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Microsoft Teams sekmelerine ve kanallarına eklenen verileri Restore ( Geri Yükleme ) işlemi yapabilirsiniz. Bu verileri Microsoft Teams içinde ilgili konuma Manual ( Manuel ) olarak tekrar ekleyebilirsiniz. Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 ile Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint ve Microsoft OneDrive İş nesnelerine ek olarak Microsoft Office 365 Grup posta kutularını ve Microsoft OneNote not defterlerini de desteklemektedir.

Bu yazımızda Veeam Backup & Replication v9.5 farklı olarak Microsoft Office 365 üzerinde bulunan Mailbox Backup işlemi için Veeam firması tarafından piyasaya yeni çıkan Microsoft Office 365 için Veeam Backup v4 kurulumu ve yapılandırmasını anlatıyor olacağız.

Veeam üzerinde bir hesap oluşturarak Microsoft Office 365 için Veeam Backup yazılımı indirebilirsiniz.

İndirmiş olduğumuz Veeam Backup for Microsoft Office 365 V4 çalıştırıyoruz.

Karşıma Welcome to the Veeam Backup for Microsoft Office 365 Setup Wizard ekranı geliyor. Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu için Next diyerek devam ediyoruz.

License Agreement ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu için I accept the terms in the license agreement ve I accept the terms in the 3rd party components license agreements seçeneklerini işaretleyerek lisans sözleşmelerini kabul etmemiz gerekiyor.

License Agreement ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu için I accept the terms in the license agreement ve I accept the terms in the 3rd party components license agreements seçeneklerini işaretleyerek lisans sözleşmelerini kabul ediyoruz ve Next diyerek devam ediyoruz.

Program features ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu için gerekli olan özellikleri seçmemiz gerekiyor.

  • Veeam Backup for Microsoft Office 365 Server
  • Veeam Backup for Microsoft Office 365 Console
  • Veeam Backup for Microsoft Office 365 PowerShell

Veeam Backup for Microsoft Office 365 Server, Veeam Backup for Microsoft Office 365 Console ve Veeam Backup for Microsoft Office 365 PowerShell default olarak seçili olarak geliyor. Install to bölümünden dilersek Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulacağı dizinin yolunu Browse diyerek değiştirebiliriz. Biz herhangi bir değişiklik yapmadan Next diyerek devam ediyoruz.

Ready to Install ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu başlatabiliriz. Ready to Install ekranında Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu Install diyerek başlatıyoruz.

Installling Veeam Backup for Microsoft Office 365 ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu başladığını görüyoruz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu tamamlanıyor. Veeam Backup for Microsoft Office 365 servislerinin Start services… olduğunu görüyoruz.

Completed the Veeam Backup for Microsoft Office 365 Setup Wizard ekranın da Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumunu başarılı bir şekilde tamamlandığını görüyoruz. Finish diyerek Completed the Veeam Backup for Microsoft Office 365 Setup Wizard ekranını kapatıyoruz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 kurulumu tamamlandıktan sonra Desktop ( Masaüstü ) üzerindeki Veeam Backup for Microsoft Office 365 konsoluna tıklayarak Veeam Backup for Microsoft Office 365 çalıştırıyoruz. Connect diyerek Veeam Backup for Microsoft Office 365 çalıştırıyoruz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 konsolu karşımıza geliyor. Veeam Backup for Microsoft Office 365 üzerinde 10 User ( Kullanıcı ) kadar ücretsiz olarak kullanılabilir. Ancak 10 User ( Kullanıcı ) üzerinde lisans satın almanız gerekmektedir. Veeam Backup for Microsoft Office 365 üzerine 10 User ( Kullanıcı ) lisansı yüklemek için Yes diyoruz.

LICENSE INFORMATION ekranı gerliyor karşımıza OK diyerek Veeam Backup for Microsoft Office 365 üzerine 10 User ( Kullanıcı ) için lisansı yapılandırıyoruz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365 konsolu aşağıdaki gibidir.

 

Başka bir yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

Bir yanıt yazın

Back To Top